• Preobio Fıt Probiyotik Maya
  • Preobio Fıt Probiyotik Maya
Preobio Fıt Probiyotik Maya
Ürün Kodu : 18       Yorumlar (0)      Yorum Ekle
63.00 TL   Kdv Dahil
Yeni Ürün
-
+

PREO FİT, dök ye şeklinde kullanıldığı gibi mayalama yöntemiyle de tüketilebilir. 1 LT süt için kullanım talimatının “MAYALAMA YÖNTEMİ İLE TÜKETİM” kısmında yazan şekilde, bir şasede bulunan 10 milyar probiyotik bakteri miktarını trilyonlara çıkartabilirsiniz. Mayalanmış yoğurt formunda günde en az 2 porsiyon tüketilmesi önerilir.

 


KULLANIM TALİMATI

Günde iki defa ara öğün olarak kullanılması tavsiye edilir. Ayran, yağsız süt, yağsız yoğurt, meyve ve sebze püreleri, soğuk ve ılık derecede olan tüm yiyecek ve içeceklere karıştırarak tüketebilirsiniz.

1.       DOĞRUDAN TÜKETİM


Özellikle süt ve fermente süt ürünleri olan bir porsiyon yoğurt, ayran gibi gıdalara karıştırarak veya meyve sularına, sebze pürelerine 1 şase PREO FİT Probiotik & Prebiotik maya dökerek tüketebilirsiniz. Bu yöntemle anında 10 milyar probiotik bakteriyi vücudunuza kazandırmış olursunuz. Probiotik bakteriler, ürün içeriğinde bulunan prebiotik lifler ile bağırsaklarınızda aktifleşecek ve dokulara tutunarak koloniler oluşturabilecektir.

2.       AKTİFLEŞTİRME YÖNTEMİ İLE TÜKETİM


Bu yöntemde amaç  bir şasede bulunan 10 milyar PREOBİO Probiyotik bakterinin trilyonlarca olmasını sağlamaktır. 1-3 Litre süt, ayran, meyve suyu veya meyve/sebze püresinin içine 1 şase PREO FİT Probiotik & Prebiotik maya dökerek karıştırınız. 30 derecede 6 saat bekleterek aktifleşmeyi sağlayın. Daha sonra sıvıyı buzdolabına kaldırarak günlük tüketebilirsiniz.

3.       MAYALAMA YÖNTEMİ İLE TÜKETİM


·         Sütü 20 dakika kaynatın. Kaynatma sırasında yaklaşık 85-90 derece sıcaklık olmasına dikkat edin.  Günlük pastörize sütlerde kaynatma işlemine gerek yoktur. Mayalama sıcaklığına ısıtıp işleme devam edebilirsiniz.

·         Kaynamış sütü 40-45 dereceye kadar soğutun. Burada mayalama sıcaklığı önemli olduğu için termometre kullanımını öneriyoruz. Özellikle 40 derece altına inen sıcaklıklarda probiotik bakteriler aktifleşmemektedir. Eğer evinizde termometre bulunmuyorsa geleneksel yöntem; sütün içine serçe parmağınızı batırıp 7 saniye yanma hissi olmadan bekleyebiliyor olmaktır.

·         Sıcak sütü mayalama ısısına derhal indirirseniz, vitamin kaybını engellersiniz. Bunun için lavabonuzu soğuk su ile doldurup sütünüzü tenceresi ile birlikte bu suya koyarsanız kısa zamanda soğuyacaktır.

·         Ön aktifleştirme PREO FİT mayalama için en önemli adımlardan birisidir. Aktif olmayan liyofilize toz bakterilerin aktif probiotik mayaya dönüştüğü bu adım çok dikkatli uygulanmalıdır. Mayalama sıcaklığına soğutulmuş (40-45 derece) sütten bir çay bardağı kadar alın, içerisine bir şase (2 gr) PREO FİT Probiotik & Prebiotik mayayı boşaltın. Kibar hareketler ile karıştırıp mayayı iyice eritin. Aktifleşmenin tamamlanması için 30 dakika bekleyin.

·         Artık bir çay bardağı aktifleşmiş probiotik mayamız olduğuna göre yoğurdumuzu mayalayabiliriz. 40-45 dereceye soğuttuğumuz kaynamış sütümüzü mayalama kabımıza alalım. Aktifleştirdiğimiz bir çay bardağı probiotik mayamızın tamamını sütün içine katın, kibar hareketlerle karıştırın.

·         Mayalama süresi  12-24 saat arasıdır. İyice sararak sıcaklığı sabit tutmalı ve ışık görmeyen ortamı sağlamalısınız.

·         Mayalama sıcaklığını sabit tutmak harika sonuç verir. İşte burası aslında tüm mayalı ürünler için en önemli konu. Her ürünün mayalama sıcaklığı var ve bunu sabit tutmak ürününüzün lezzet ve kalitesini direk etkiliyor.

 

Toplam 0 yorum yapıldı


Yorum yaptığınız teşekkür ederiz. Yorumunuz icelendikten sonra yayınlanacaktır.
Sizde yorum yapın
Doğrulama Kodu
BENZER ÜRÜNLER
E-Bülten
İndirimli ürünler ve fırsatlardan ilk önce siz haberdar olmak istermisiniz?
softtr® | Profesyonel E-Ticaret Sistemleri ile hazırlanmıştır.